W środę będzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Miejscami na północnym wschodzie przejściowo zachmurzenie duże i tam słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 19°C na północnym wschodzie i terenach podgórskich, około 22°C w centrum do 27°C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem i na wschodzie umiarkowany, na południowym wschodzie chwilami porywisty, zachodni i północno zachodni, jedynie na Dolnym Śląsku południowo-wschodni. W Bieszczadach początkowo porywy do 55 km/h.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie miejscami na zachodzie umiarkowane. Miejscami na północy mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 8°C do 13°C, miejscami nad morzem około 14°C. Wiatr na ogół słaby, zmienny.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie przejściowo duże i tam możliwy lokalny przelotny deszcz. Temperatura maksymalna od 21°C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, około 25°C w centrum do 29°C na południowym zachodzie; najchłodniej nad morzem: od 17°C do 19°C. Wiatr słaby, nad morzem i na południowym wschodzie umiarkowany, z kierunków północnych, jedynie na południowym zachodzie kraju wschodni.